Інші види спорту

Тренер змушував українську важкоатлетку змагатися на Олімпіаді попри травму: їй не вистачило волі

Каміла Конотоп — єдина представниця України на Олімпіаді-2024 у важкій атлетиці. 23-річна спортсменка до змагань підходила у статусі віцечемпіонки світу, а також 3-разової чемпіонки Європи у своїй ваговій категорії.

На Іграх у Парижі Конотоп була також претенденткою на медалі: перед стартом змагань заявила одну з найбільших ваг як у ривку (105 кг), так і поштовху (130 кг). А у першій же спробі оновила олімпійський рекорд: взяла 104 кг та готувалася брати 106 кг.

Проте другу спробу українська важкоатлетка не виконала. І загалом за увесь фінал змогла лише двічі підняти штангу: також зробила це у першій спробі поштовху, взявши 123 кг (замість 130 кг) запланованих.

Подібний виступ Конотоп був спричинений травмою, якої вона зазнала під час другої спроби у ривку. Під час трансляції було видно, як вона тримається за задню поверхню стегна і не може підняти штангу.

Попри біль, Конотоп поверталася для виконання кожної наступної спроби: тренери пропонували їй “не звертати уваги на біль” та продовжувати змагання. Однак покращити результат у ривку важкоатлетка не змогла.

“Виступ був жахливим, — розповідає Конотоп в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт. Я травмувалася, коли брала 106 кг. У мене тріснула сідниця і все”.

“Тренери кричали не звертати уваги на біль? Так, якось так. Наскільки можна було виходити на поміст з цим болем? Ви бачили, що я не підняла [штангу]. Я розвернулася та пішла. А який був сенс травмуватися далі ще більше?”

Вже у поштовху, після використаної першої спроби на 123 кг, Конотоп невдало спробувала повернутися до початково запланованої ваги у 130 кг: знову відчула біль у стегні. Попри це, важкоатлетка продовжувала змагатися і навіть замовила ще більшу вагу у 132 кг: за умов, якби вона її взяла, зберігала теоретичні шанси потрапити на п’єдестал. Однак і цю вагу українська важкоатлетка вирішила у підсумку не підіймати: лише присіла, але штангу в руки не брала через відчутний біль.

“Яка мета була виходити і ризикувати ще далі? Ми боролися за медаль. Нічого не вийшло”, — додала Конотоп.

Натомість головний тренер збірної України з важкої атлетики Юрій Кучінов вважає: Конотоп було під силу здобувати медаль Олімпійських ігор, що вона довела у своїй першій спробі у поштовху. Але вважає, що причиною підсумкового результату стала не стільки травма, як “відсутність волі” від важкоатлетки змагатися попри біль.

“Ми почали з олімпійського рекорду, 104 кг. Вона вирвала їх, сказала все добре і пішла на другий підхід. Потягнула [м’яз]. Каже, що чула, як хруснуло. Порвала м’яз. Щоб ми не робили, як не знеболювали — вона каже, що не може впертися у ногу. Сталося те, що сталося”.

“Яка мета була далі продовжувати? Всі бачили, вона підняла 123 кг. Є спортсменки, що долають цей біль та йдуть далі. Вочевидь, у неї не вистачило волі, яку слід було проявити. Вона на тренуваннях рвала 110 кг та штовхала 135 кг. Їй було під силу виграти Олімпійські ігри. Вона зрозуміла, що коли в неї луснуло, то ситуація вийшла з-під контролю”.

Кучінов наголошує: рішення продовжувати змагання Конотоп ухвалила після слів від її особистого тренера Валерія Нікуліна: той пропонував виступати далі, і вона погодилася.

“Спонукали Конотоп змагатися далі? Там особистий тренер сказав, що вона може підіймати, і вона погодилася. Але трималася за ногу. Ціною більшого ушкодження хотіли продовжувати? Хотіли для країни медаль, і вона сама хотіла. Я запитав: будеш продовжувати? Вона сказала, що буде. Сталося як сталося”.

Підсумковим результатом Конотоп стало сьоме місце з загальним результатом 227 кг. Використавши по одній спробі у ривку та поштовху, важкоатлетка поступилася третьому місцю 8 кг.

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x