Сделать стартовой
  Добавить в Избранное
  Главная страница
  Вокруг Пекина-2008
  Архив новостей
  Календарь/Результаты
  Результаты по видам спорта
  Рейтинг по медалям
  ТВ-программа
  Гостевая книга
  Академическая гребля
  Бадминтон
  Баскетбол
  Бейсбол
  Бокс
  Борьба вольная
  Борьба греко-римская
  Велоспорт. BMX
  Велоспорт. Маунтинбайк
  Велоспорт. Трек
  Велоспорт. Шоссе
  Водное поло
  Волейбол
  Гандбол
  Гребля на байдарках и каноэ
  Дзюдо
  Конный спорт
  Легкая атлетика
  Настольный теннис
  Парусный спорт
  Плавание
  Пляжный волейбол
  Прыжки в воду
  Прыжки на батуте
  Синхронное плавание
  Современное пятиборье
  Софтбол
  Спортивная гимнастика
  Стрельба
  Стрельба из лука
  Таэквондо
  Теннис
  Триатлон
  Тяжелая атлетика
  Фехтование
  Футбол
  Хоккей на траве
  Художественная гимнастика
  ВАНКУВЕР-2010
  ПЕКИН-2008
  ТУРИН-2006
  АФИНЫ-2004

Сможет ли Украина взять медали на Олимпиаде Сочи-2014?

Однозначно возьмет
Скорее всего нет


Результаты и отзывы
 29.08.2008 | 18:24:12 | Вокруг Пекина-2008
Юрий Павленко ПАВЛЕНКО: «Уроки Пекіна як стратегія на Ігри в Лондоні»
Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту - про підсумки пекінської Олімпіади
Рекорд — і в результатах, які перевершили український 23-медальний бар'єр, подоланий на трьох попередніх олімпіадах, в яких наша збірна брала участь. І в тому, що збірна вдвічі перевищила прогноз експертів, зроблений наприкінці минулого року напередодні заключного етапу підготовки до XXIX Олімпійських ігор. І в кількості учасників команди та кількості видів спорту, де наші були представлені на XXIX Іграх. Газета розпитала міністра Павленка, який слідкував за виступами наших спортсменів у Пекіні, про перші враження і перші висновки після Олімпіади.
 
— Ваша оцінка українського результату на Олімпіаді в Пекіні?
— Це безсумнівний успіх. Багато українських спортсменів показали свої найкращі результати, перевершили особисті рекорди та рекорди України. Олександр Петрів установив олімпійський рекорд. 27 нагород — це свідчення потужного потенціалу збірної. І ще — одинадцяте місце в неофіційному командному заліку серед 87 країн-призерів, а за кількістю медалей — десяте.
Це почесно, враховуючи, що в Олімпіаді брало участь 204 країни світу.

Як для мене, кожна нагорода — унікальна. Якщо говорити про найбільш очікувану — це «бронза» Романа Гонтюка. Найяскравіша перемога — «золото» наших фехтувальниць. Найтехнічніша перемога була в боксера Ломаченка. Найуспішніша команда — кульових стрільців. Приставка «най» стосується усіх наших перемог.

Тому я висловлюю вдячність не тільки кожному переможцю. А й усім 253 українським атлетам, які представляли Україну. Завоювати право на участь в Олімпійських іграх може лише спортсмен світового рівня і справжній патріот своєї країни. Кожен із них захищав честь України. Тому те, що ми мали цього року рекордну кількість спортсменів, які здобули ліцензії, — це демонстрація нашого великого бажання перемагати, вияв наших олімпійських амбіцій.

— Міністерство вже підбило підсумки пекінської Олімпіади?
— Ми відзначили успіхи в усіх «медальних» видах спорту. Це, по-перше, команда боксерів, яка підтвердила свій високий статус і показала високу динаміку розвитку. Сім спортсменів із одинадцяти пройшли до першого туру, а до чвертьфіналу пробилися п'ятеро. Двоє з них отримали олімпійські нагороди — золоту та бронзову. А Василя Ломаченка відзначено як найкращого боксера олімпійського турніру. Це великий прогрес, зважаючи на те, що три роки тому Українська федерація боксу переживала глибоку кризу. Системна робота дала свої результати.

На високому рівні виступили команди фехтувальників, стрільців з лука. Безсумнівний успіх — виступ команди з кульової стрільби, де більше половини спортсменів дійшли до фіналу, троє з них завоювали нагороди. Це свідчить про системну роботу федерації та тренерського складу.

Перевершила сподівання збірна з легкої атлетики, незважаючи на допінговий скандал. Спортсмени заявили про серйозні перспективи. Успішними я вважаю виступи команд з важкої атлетики, всіх борцівських команд. Хоча рівень підготовки спортсменів, їх прагнення до перемоги в греко-римській, вільній боротьбі та дзюдо міг би дати кращий результат. Я розцінюю це як завдання на наступний олімпійський період.

— А як же наші плавці, які провалили свої позиції?

 — На жаль, справді, найбільш провальним видом спорту для України виявилося плавання — лише двоє плавців взяли участь у фіналі і посіли сьомі місця. Аргументація про відсутність басейнів та костюмів не дає відповіді на питання, чому наші спортсмени з таким відривом програли переможцям Олімпіади. Адже до Пекіна встановлювалися особисті рекорди, рекорди України. Я не виключаю, що в плаванні можуть бути системні проблеми.

Були й інші проблеми, які виявили ці Ігри. Проте аналіз необхідно робити об'єктивно — без поспіху та емоцій. Впевнений, що місяць роботи вчених та фахівців, тренерів та самих спортсменів-учасників Олімпіади, дасть об'єктивну картину того, що відбувається в нашій спортивній команді.

Щодо детального аналізу, підсумків Олімпіади, вони будуть зроблені протягом найближчого місяця. Мною дано доручення Державному інституту фізкультури і спорту спільно з експертною радою Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту і Національним олімпійським комітетом провести детальний аналіз виступу кожного спортсмена в усіх видах спорту. Підсумки будуть використані для планування та формування стратегії підготовки до XXX Олімпіади в Лондоні 2012 року.

— Як Ви оцінюєте підготовку збірної до виступу в Пекіні? Можна було зробити ще щось?
— Можу запевнити: за останні 8 місяців було зроблено все можливе і навіть неможливе для підготовки, забезпечення та мотивації національної збірної України. На заключному етапі всі органи влади — від центральної до місцевої — працювали по максимуму. Можна згадати основні проблеми кінця 2007 року. Це проблема Закону про закупівлю товарів та послуг, відсутність змін винагород для спортсменів та тренерів, незмінена система забезпечення спортсменів формою, інвентарем, нормативів з харчування. За 8 місяців було скасовано Закон про закупівлю товарів та послуг, який блокував проведення чемпіонатів та навчально-тренувальних зборів в 2007 році. Більше того, в тимчасовому Положенні про закупівлю на вимогу міністерства була введена спеціальна пришвидшена процедура щодо забезпечення національної олімпійської команди. Тому нам удалося в перші місяці надолужити все, що не було закуплено в 2007-му. Важливо і те, що нам удалося частково до Ігор унормувати забезпечення національних команд. Міністерство продовжує працювати в цьому напрямі. Кілька днів тому Міністерство юстиції зареєструвало наказ Мінсім'ямолодьспорту, яким затверджено порядок та нормативи забезпечення спортивним одягом, спортивним взуттям та аксесуарами загального та спеціального призначення, спортивним інвентарем індивідуального користування членів національних збірних команд України з видів спорту, членів штатних збірних команд України з видів спорту та офіційних делегацій, які беруть участь у міжнародних змаганнях. На погодженні — наказ про зміни нормативів харчування, згідно з яким у найближчі два-три тижні будуть підвищені нормативи для спортсменів та тренерів.

Крім того, змінилися винагороди та стипендії Президента для спортсменів, які виступають в олімпійських видах спорту, а також на чемпіонатах світу, чемпіонатах Європи та Кубках світу. По деяких категоріях стипендії зросли в 2-4 рази — як для дорослих, так і для дитячих збірних. Піднята планка до 700, 500 та 350 тисяч гривень одноразових виплат олімпійським переможцям за золоту, срібну та бронзову медалі відповідно. У цьому була єдина позиція як Президента України, так і Кабінету Міністрів України.

— Чи збирається держава робити висновки після скандалів, пов'язаних із упередженим суддівством та допінг-контролем, пов'язаних з українськими спортсменами?
— Великим проблемним блоком для України на цій Олімпіаді стали гімнастика спортивна і художня, стрибки на батуті. Суддівство в цих видах засвідчило — спортсмени стали заручниками інтриг. Без сумніву, держава повинна захищати своїх атлетів у таких випадках і зробити все, щоб ніякі суб'єктивні фактори не впливали на остаточну оцінку виступу. Це завдання перед країною, міністерством, Національним олімпійським комітетом — захистити атлетів від подібного ставлення.

Кульмінацією упередження я вважаю оцінки Анни Безсонової, яка найбільше постраждала через конфлікт між Міжнародною та національною федерацією з гімнастики (маю на увазі звинувачення Міжнародної федерації на адресу Ірини Дерюгіної). Впевнений, багато гімнастів за рівнем виступу і підготовки заслуговували вищих нагород.

Щодо допінгових скандалів, то згідно з процедурою по кожному випадку федерація повинна провести розслідування випадку та прийняти відповідні рішення. Найближчим часом будуть ухвалені рішення з блоку питань, пов'язаних із посиленням відповідальності та збільшення можливостей України щодо контролю за використанням допінгу. Допінг не лише суперечить ідеалам олімпізму, а є порушенням існуючих міжнародних та національних правил, чинного законодавства. Спортсменів, які вживають, або особи, які примушують спортсменів до вживання заборонених препаратів, буде суворо покарано.

Відповідальним за інформаційну та контролюючу роботу щодо протидії вживання допінгу є Національний антидопінговий центр України. Завдання Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту — створити якісну базу для Національного антидопінгового центру з відповідним обладнанням, забезпечення його найкращими фахівцями та технологіями.

На часі прийняття нового Закону про боротьбу з допінгом у спорті, в якому буде посилено персональну відповідальність спортсменів, тренерів і лікарів за вживання заборонених препаратів та їх методів. Також відповідно до Державної програми, 2011 року буде збудовано сучасний антидопінговий центр, який відповідатиме вимогам Всесвітньої антидопінгової агенції.

— Які перші стратегічні кроки для розвитку олімпійського спорту будуть зроблені з боку Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту, держави?
— Головне завдання, яке поставили перед нами Олімпійські ігри — вирішення стратегічних питань розвитку галузі фізичної культури і спорту в Україні. Якщо говорити по суті реформи, вона відбуватиметься за двома взаємодоповнюючими документами — це загальнодержавна програма «Здорова нація», завдання якої полягає в залученні до масового спорту максимальної кількості громадян, а також «Стратегія сучасної системи олімпійської підготовки»  — комплекс конкретних та цілеспрямованих дій із підготовки олімпійського чемпіона. Ці два базові рішення ми плануємо прийняти до кінця цього року.

У найближчі два місяці міністерство представить Кабінету Міністрів «Стратегію сучасної олімпійської підготовки», яка, крім напрацювань фахівців, врахує досвід країн-суперників на пекінській Олімпіаді. Реформа відбуватиметься в три етапи по всіх рівнях, починаючи з дитсадків та шкіл, ДЮСШ, селекції талановитих спортсменів, резерву до повної підготовки олімпійського чемпіона з матеріально-технічною, науково-методичною, медико-біологічною базою на найвищому рівні.

Стратегія, розрахована до 2020 року, передбачатиме етап розвитку спортивної інфраструктури, напрацювань спортивних нормативів забезпечення спортсменів та тренерів, визначення пріоритетних видів спорту. Надважливі питання — багаторівнева реформа ДЮСШ та прийняття рішень з підвищення престижу тренерської роботи, розвиток наукової, медико-біологічної складової галузі. На одному з найближчих засідань уряду буде затверджено Положення про ДЮСШ, яке визначить три категорії дитячо-юнацьких спортивних шкіл. З наступного року буде введено спеціальну програму, спрямовану на матеріально-технічне переоснащення ДЮСШ.

Поза сумнівом, не обійтися без підвищення загального рівня занять фізкультурою та спорту, націлених на покращення здоров'я українців, утвердження олімпійських ідеалів. Додатково буде затверджена окрема державна програма будівництва, реконструкції спортивних об'єктів для різних видів спорту. Думаю, після сьогоднішньої Олімпіади держава розуміє, що олімпійська країна не може собі дозволити доношувати інвентар 20-річної давнини, а має знайти ресурси на повне оновлення спортивних об'єктів. Ми плануємо в наступному бюджеті передбачити статтю з будівництва спортивних об'єктів — як для масового, так і для спорту вищих досягнень.

— Коли українські олімпійці отримають винагроди?
— З вересня, на наступному засіданні Кабінету Міністрів України, яке відбудеться у відкритому режимі, будуть нагороджені переможці та вся команда, що причетна до підготовки національної збірної до Ігор XXIX Олімпіади в Пекіні. За тиждень мають бути сформульовані протокольні доручення, підготовлені всі документи для того, щоб на відкритому засіданні спортсмени отримали платинові банківські картки з винагородою, визначеною відповідною Постановою Кабінету Міністрів.

Згідно з урядовим рішенням, переможці отримають 700, 500 і 350 тисяч гривень за золоту, срібну та бронзову медалі. Враховуючи командні виступи, загалом винагороди за 27 медалей має 31 спортсмен. Особисті тренери за постановою отримають 50% від суми винагороди спортсмена. Загалом буде виплачено 21 млн. 775 тис. гривень. З них — 15 млн. 100 тис. гривень отримають спортсмени, 6 млн. 375 тис. — тренери.

Це значить, що кожна з фехтувальниць, що завоювали перше «золото», отримають по 700 тисяч, і обидва стрибуни — по 350 тисяч гривень за «бронзу». Окрім того, кожен із переможців упродовж двох років щомісячно отримуватиме стипендію Президента України, яка, згідно з останнім рішенням, складе за золоту медаль — 15 тисяч гривень, за срібну — 12 тисяч, за бронзову — 10 тисяч. Таку ж стипендію отримуватимуть особисті тренери спортсменів, що повернулися в Україну з медалями.
 

«Спортивна газета»Версия для печати
 МНЕНИЯ ЧИТАТЕЛЕЙ
Страницы:


Данный обзор не обсуждался.

Ваше имя:

Добавить сообщение:

*Примечание: Для добавления ника в текст сообщения, просто нажмите на него.

  Введите код из четырех цифр с картинки рядом (запрашивается только при первом сообщении):
  Последние новости

13.01.2009 | Борьба греко-римская | Владимир ШАЦКИХ: «На Олимпиаде чувствовал себя новичком»
26.10.2008 | Велоспорт. Трек | Олимпиада в Пекине стала седьмой для Жанни
09.10.2008 | Стрельба | ПЕТРИВ: «В стрельбе можно выступать, пока не надоест»
04.10.2008 | Современное пятиборье | Виктория ТЕРЕЩУК: «Ни один из видов я не завалила»
26.09.2008 | Легкая атлетика | И медалисты, и туристы
25.09.2008 | Спортивная гимнастика | Гимнастический идеал найден
13.09.2008 | Гребля на байдарках и каноэ | ...А испанки плакали
13.09.2008 | Стрельба из лука | РУБАН: «Главная проблема - некуда стрелять»
12.09.2008 | Стрельба | КУКСА: «К Лондону-2012 нужно начинать готовиться сегодня»
11.09.2008 | Борьба вольная | СТАДНИК: «Осознал, что «серебро» тоже благородный металл»
11.09.2008 | Стрельба | АЙВАЗЯН: «Наслаждаюсь статусом олимпийского чемпиона»
06.09.2008 | Вокруг Пекина-2008 | Бессонова и Коробка - чемпионы зрительских симпатий
06.09.2008 | Вокруг Пекина-2008 | СУШКЕВИЧ: «Для нас главное победа, а не участие»
04.09.2008 | Легкая атлетика | Прорвались!
04.09.2008 | Вокруг Пекина-2008 | Жизнь после Пекина


Украина в этом виде спорта не представлена.

При использовании материалов сайта ссылка на www.olympicgames.com.ua (для интернет-изданий гиперссылка) обязательна.
Copyright © 2004 Все права защищены