Єдиноборства

Тренер України проаналізував програш Литвиненко у втішному матчі Олімпіади

Українська дзюдоїстка Єлизавета Литвиненко програла китаянці Ма Чженчжао у втішному матчі та завершила виступи на Олімпіаді-2024. Поразку своєї підопічної прокоментував тренер збірної України з дзюдо Віталій Дуброва.

В 1/8 фіналу Олімпійських ігор Литвиненко пройшла косоварку Лоріану Куку завдяки “ваза-арі”, а чвертьфіналі поступилася першій у світовому рейтингу Алісі Белланде, адже Єлизавета заробила три “шидо” та отримала червону картку.

Після програшу у 1/4 фіналу Єлизавета могла претендувати на бронзовий матч, якби перемогла у втішному поєдинку призерку чемпіонату світу Ма Чженчжао. У двобої за бронзовий турнір українка заробила три “шидо” у “золотому” рахунку й завершила для себе Олімпіаду-2024.

Єлизавета Литвиненко розповіла, що свою роль у поразці зіграло хвилювання. Натомість тренер збірної України Віталій Дуброва в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт розповів, чого не вистачило дзюдоїстці, а також відзначив фактор перших Олімпійських ігор для спортсменки.

Про причини програшу у втішному поєдинку

“Це не хвилювання. У Лізи стиль більш контратакувальний, але все ж суперниці її досить гарно вивчили. Як італійка, так і китаянка робили більше не реальні атаки, а імітації. Але все ж вони атакували, і тому судді карали її «шидо». В обидвох сутичках вона не пропустила технічні дії у стійці чи партері, але програла за зауваженнями через пасивність”.

Про комунікацію під час поєдинку

“Чи підказували більше атакувати? Тренер казав, що треба ризикувати, швидше, швидше. Але китаянка її увесь час випереджала та робила атаки. І це, звісно, виливалося у зауваження. Лізі потрібно було бути активнішою. Можливо, ризикувати чи боротися у тому ж стилі як китаянка, не атакувати, а імітувати, шукати гарний захват для гарного прийому, робити те, що є. Але отримала три зауваження — все справедливо”.

Про фактор дебютних Ігор

“Чи вплинуло те, що Литвиненко очікувала на свій старт на Олімпіаді? Гадаю, що ні, все було гаразд. Вона підігнала вагу досить добре, була у гарному настрої, щоб боротися. Та й суперницям треба віддати належне: італійка Белланді — перша номер світового рейтингу, китаянка Ма Чженчжао — срібна призерка чемпіонату світу-2022, саме їй Ліза поступилася тоді у півфіналі”.

Про емоції Єлизавети після програшу

“У якому вона стані? Засмучена, відходить. Емоції не дуже добрі. Як я вже казав, Олімпіада є якимось підсумком роботи. Якщо на інших змаганнях є якісь місця, то на Олімпіаді — лише 1-2-3, решта програли, вони не рахуються. Ліза хотіла б цю нагороду отримати, але не сталося”.

Про фактор досвіду противників Литвиненко

“Я був упевнений, що вона буде у фінальному блоці мінімум. Планували, що боротиметься за нагороди, але не сталося. Під силу була і Белланді, і китаянка, але, можливо, не вистачило досвіду, Лізі всього 20 років. Для Белланді й Чженчжао — це друга Олімпіада тому, може, не вистачило олімпійського досвіду, щоб перебудуватися по ходу сутички. А може налаштуватися просто, вийти та битися на татамі та віддати всі сили”.

Про виступ українських збірників у Парижі

“Рівень досить високий, але, на жаль, так сталося, що у Парижі ніхто зі спортсменів не стрибнув вище голови. Вони показали пристойний рівень, але цього виявилося замало для нагород Олімпіад”.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x