220 призерів Олімпіади-2024 отримають нові медалі на заміну пошкоджених
В монетний двір Франції надійшло 220 запитів на заміну пошкоджених медалей після завершення Олімпійських ігор-2024 — це чотири відсотки від загальної кількості вручених нагород.
Медалі були розроблені французьким ювеліром Шоме із додаванням заліза, взятого з Ейфелевої вежі під час її реконструкції у 20-му столітті. Однак ще у серпні 2024-го, після завершення Олімпіади-2024, деякі медалісти поскаржились на якість нагород, зокрема бронзових.
Американський скейтбордист Найджа Гастон, який посів третє місце в змаганнях зі стріту серед чоловіків, опублікував фото своєї медалі в соцмережах, де видно відсутність верхнього шару покриття, а британська стрибунка у воду Ясмін Гарпер розповіла, що її медаль “потьмяніла”.
Тоді речник Ігор-2024 оголосив, що спортсменам з ушкодженими нагородами виготовлять нові, які матимуть вигляд, “ідентичний з оригіналом”. У підсумку за півроку після завершення Олімпіади до Французького монетного двору надійшло 220 запитів на заміну пошкоджених медалей.
“Французький монетний двір замінив деякі з [пошкоджених медалей] і продовжує цей процес на прохання спортсменів. Із серпня 2024 року монетний двір зробив усе можливе, щоб забезпечити заміну відповідних медалей. Процеси виробництва та нанесення захисного лаку були вдосконалені, щоб забезпечити більшу стійкість покриття”, — йдеться у заяві.
220 нагород, які потребували заміни, — це чотири відсотки з 5084 медалей, які були розіграні на Олімпійських та Паралімпійських іграх у Парижі 2024 року.
Збірна України здобула на Олімпіаді 12 медалей, з яких чотири — “бронза”. За треті місця відповідні нагороди отримували шаблістка Ольга Харлан, стрибунка у висоту Ірина Геращенко, метальник молота Михайло Кохан та борець греко-римського стилю Жан Беленюк.