Водні види спорту

Американська плавчиня встановила рекорд Олімпійських ігор

Американська плавчиня Кеті Ледекі встановила рекорд Олімпійських ігор. Сталося це після перемоги у фіналі плавання на дистанції 1500 метрів вільним стилем, що минув на Іграх у Парижі.

27-річна Ледекі приїхала у Париж захищати свої медалі у статусі чинної переможниці змагань на 800 та 1500 метрів з плавання у Токіо-2020. У перший день змагань американка вже здобула перші нагороди для себе у Парижі, взявши “бронзу” у запливі вільним стилем на 400 метрів.

На наступних для себе змаганнях Парижа у плаванні на 1500 м Кеті здобула золоту медаль з часом 15:30.02 хвилини, побивши власний олімпійський рекорд у дисципліні (15:35.35) на 5 секунд. У запливі Ледекі випередила другу француженку Анастасію Кірпічнікову на десять секунд.

Цією нагородою американка стала першою плавчинею в історії Олімпіад, яка вигравала золоті медалі на чотирьох Іграх поспіль.

• Список золотих медалей Ледекі на попередніх Олімпіадах:
  • Лондон-2012: 800 метрів вільними стилем.
  • Ріо-2016: 200, 400, 800 метрів вільним стилем, естафета 4×200 вільним стилем.
  • Токіо-2020: 800 та 1500 метрів вільним стилем.
  • Париж-2024: 1500 метрів вільним стилем.

Після змагань, Кеті прокоментувала результат змагань, де розповіла про реалізоване бажання покращити час у порівнянні з Токіо-2020 та емоції після побиття рекорду.

“Чесно кажучи, я задоволена часом. Здобути золоту медаль ніколи не буває легко. Тому, я — щаслива”, — сказала плавчиня.
“Я намагаюся не дуже багато думати про історію. Знаю ці імена, тих людей, з якими я спілкуюся. Це люди, на яких я рівнявся, коли тільки почала плавати. Тож бути серед них – велика честь”, — розповіла американка.