Верняєв: збірній України було реально здобути медаль на Олімпіаді
У командному багатоборстві на Олімпіаді-2024 Україну представляла п’ятірка у складі Олега Верняєва, Іллі Ковтуна, Ігоря Радівілова, Назара Чепурного та Радомира Стельмаха. І до останніх снарядів була претендентами на нагороди: боролася за “бронзу” із США та Великою Британію, однак у підсумку посіла п’яте місце з результатом 254.761 бала.
Олег Верняєв, який проводив першу за вісім років Олімпіаду, в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт поділився своїми думками про результат фіналу, призерів, шанси української збірної на успіх, атмосферу на Іграх та відновлення.
Про виступи України у командному багатоборстві
“Початок був складний. Починати з коня завжди важко, бо ще багато сил, потрібно і стримувати себе, і показати [гарний виступ], знайти межу між цим. Не хочу нічого про суддівство казати, завжди нікого не чекає, всі вболівають за своїх”.
“Пишаюся всією командою, всім, що ми зробили. Хочеться плакати, щоправда, бо дуже втомився. Але складність вирішує. Ми прийшли на перекладину, на вільні вправи в кінці, і [у суперників] складність була вищою. Треба підіймати [складність] програм і тоді ще більше сподіватися на медалі. А так, сподіватися на те, що хтось десь впаде — це складно”.
“Я ще після кваліфікації так і казав: американці небезпечніші у фіналі, бо вони дуже нахибили у кваліфікації, погано виступили. І я розумів, якщо вони у фіналі зроблять своє, то вони найбільші конкуренти за третє місце”.
Про результат Китаю на змаганнях”
Китай? Казав, що китайці виграють, якщо зроблять своє. Але три падіння на останньому приладі [перекладині] — це не припустимо у фіналі, і японці, хоча Хашимото впав на коні, далі все зробили. Хто не падає — той і перемагає”.
Чи були шанси в України на призові місця”
Чи реально боротися за медалі у фіналі командного багатоборства? Авжеж реально. З усіма можна. Не хочу жалітися на щось чи щось казати. З усіма можна боротися, але треба підіймати складність. Коли хтось робить 6.5 бала складності та вище, а хтось — менше, то важко конкурувати. На жаль, нам не вистачило цього”.
Про особливу атмосферу на Олімпійських іграх
“Атмосфера на Олімпіаді? Відчуття, наче виступав у Лос-Анджелесі, а не у Франції. В американців — щось неймовірне, вони були наче як вдома. Я їм заздрю за таку підтримку, це мотивує і допомагає. Це дуже круто. А так — мабуть, на будь-яких Олімпійських іграх підтримка неймовірна, бо всі вболівають за когось. Олімпійські ігри — це завжди круто. Просто буває, що десь 3-4 тисячі людей, а десь — 5-8 тисяч. Тут багато людей, і це дуже класно. Гадаю, що у фіналі жіночого багатоборства не буде жодного вільного квадратного сантиметра”.
Про відновлення до особистого фіналу Олімпіади
“Треба відпочити, бо вже два багатоборства пройшов. Мені, на жаль, не 19 років. Спати, потім трішки розім’ятися та відновитися. Завжди бойовий настрій. Я дуже втомлений [після фіналу], можна сказати, що я щось не хочу — ні, просто рано думати про [фінал в особистому багатоборстві]”.
Після багатоборства українські гімнасти не закінчують свої виступи на Олімпійських іграх, українці виступатимуть також в особистих фіналах.